N
Stichtingen
De activiteiten van Kasteel-Museum Sypesteyn zijn ondergebracht in twee actieve stichtingen
a. Van Sypesteyn Stichting (ANBI) – de museale stichting
b. Stichting tot Behoud van Kasteel Sypesteyn – eigenaar van het vastgoed
De bestuurssamenstelling van de twee stichtingen is identiek.
Het bestuur van Kasteel-Museum Sypesteyn beheert de nalatenschap van jonkheer Henri van Sypesteyn en heeft de exploitatie en instandhouding daarvan tot doel. De stichting exploiteert en beheert daartoe niet alleen een uniek kasteel-museum maar ook een prachtige monumentale en museale tuin met circa 6 hectaren tuin, park en weilanden.
Het Kasteel-Museum Sypesteyn is een erkend museum en is ingeschreven in het Museumregister.
Bestuur en staf zijn als volgt samengesteld:
Dhr. Peter Smit, voorzitter
Dhr. Ruud van Bokhorst, secretaris
Mw. Marja van der Putten, penningmeester
Dhr. Wim Dröge
Mw. Edel van Utenhove
Mw. Karin van Hunnik
Mw. Riwkah de Vries, directeur
Mw. Henny van der Wilt, tuinbaas
Dhr. Rik van Wegen, conservator
De rond 70 vrijwilligers van Kasteel-Museum Sypesteyn zetten zich belangeloos in om het levenswerk van de jonkheer te conserveren en door te geven aan de vele bezoekers van het Kasteel-Museum.
De Van Sypesteyn-Stichting is cultureel ANBI (Algemeen Nut Beogende Instelling) en is ingeschreven bij de Belastingdienst onder RSIN/fiscaal nummer 3047295.
Verdere informatie over de Van Sypesteyn Stichting is te vinden in de volgende documenten.
Schenken aan Sypesteyn
Culturele instellingen zoals Sypesteyn zijn voor hun voortbestaan in toenemende mate afhankelijk van de bijdragen van bedrijven en personen die geld willen schenken. De overheid trekt zich als financier van culturele instellingen steeds meer terug, maar heeft het schenken aan culturele instellingen wel fiscaal aantrekkelijker gemaakt. Een schenking van € 1.000,- per jaar kost de schenker bijvoorbeeld slechts € 350,- per jaar, bij een belastingtarief van 52%. Daarvoor gelden natuurlijk voorwaarden, zoals de status van ANBI (Algemeen Nut Beogende Instelling) voor de culturele instelling. Sypesteyn is zo’n ANBI.
Wilt u fiscaal voordelig schenken aan Sypesteyn? Lees dan hier de voorwaarden.
Sponsoren
Sponsor worden kan bij Sypesteyn op verschillende manieren. Naast meerjarige sponsorrelaties biedt het museum ook de mogelijkheid om aan kortdurende projecten bij te dragen. Bijvoorbeeld door bijzondere tentoonstellingen (mede) te ondersteunen of evenementen, educatieve projecten of restauratie van specifieke voorwerpen uit de collectie.
Geïnteresseerden kunnen contact opnemen via:
Sponsoren van Sypesteyn zijn:
| • | Stichting Van Achterbergh-Domhof |
| • | Vuister Makelaardij |
![]() |
||


